Fundacja Miasta Sportu

Patronem społecznym Gdynia Półmaratonu jest Fundacja Miasta Sportu. Więcej informacji o działalności Fundacji znajduje się tutaj.

Fundacja Miasta Sportu to organizacja non-for-profit, której celem jest promocja wolontariatu sportowego i pracowniczego w Polsce, a także wspieranie młodych, utalentowanych sportowców w rozwoju ich kariery.

Fundatorem Fundacji Miasta Sportu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

- W ramach naszej podstawowej działalności realizujemy wiele działań o charakterze non-for-profit. Jako podmiot prowadzący działalność gospodarczą napotykaliśmy na wiele ograniczeń prawnych i administracyjnych. Wierzymy, że Fundacja pomoże w przyszłości wielu młodym sportowcom w rozwoju ich kariery i talentu. Nasza wiedza i doświadczenie oraz wsparcie ekspertów z różnych dziedzin, zasiadających w Radzie Fundacji, pomoże efektywnie zarządzać pieniędzmi pozyskanymi od donatorów - Michał Drelich, dyrektor zarządzający SE Group.

Rada Fundacji Miasta Sportu

Zaproszenie do zasiadania w Radzie Fundacji Miasta Sportu przyjęli ludzie o ogromnym autorytecie, którzy odnieśli w swoim fachu niezaprzeczalny sukces. Wierzymy, że różnorodna wiedza i doświadczenia pozwolą nam w najbardziej kompleksowy sposób mierzyć się z zadaniami, do których powołana została Fundacja Miasta Sportu. 
 
W Radzie Fundacji zasiadają:
 
Stefan Szczepłek – polski dziennikarz sportowy, komentator.
Iwona Guzowska – polska kick-boxer i polityk, posłanka na Sejm VI i VII.
Tomasz Karolak – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy; dyrektor artystyczny Teatru IMKA.
Artur Pupka - prof. dr hab. n. med.; specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej, angiologii, transplantologii klinicznej i medycyny sportowej.
Krzysztof Lewandowski - Prezes Zarządu Euco S.A.