Seminaria dla uczestników Gdynia Półmaratonu

14.03.2019

Zapraszamy na cykl seminariów i warsztatów przygotowanych z myślą o Was - uczestnikach Gdynia Półmaratonu. Poruszone tematy to porcja potrzebnej wiedzy do świadomego treningu i aktywnego, zdrowego życia całej rodziny. Zajęcia poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach. Ilość miejsc jest ograniczona pojemnością sal, wstęp wolny.

Będziemy na Was czekać w piątek i w sobotę w Gdynia Arena.

SEMINARIUM

PIĄTEK, 15 marca, Gdynia Arena, sala konferencyjna A (80 miejsc)

18:00 - Michał BARTOSZAK – SAUCONY, „Półmaraton – trening i rady przed startem”

18:30 - Mikołaj WRÓBEL – ORTOPEDIKA, „Zmęczeniowe złamania u biegaczy”

WARSZTAT

PIĄTEK, 15 marca, Gdynia Arena, sala konferencyjna B (20 miejsc)

18:00 - Katarzyna MORDYL – ORTOPEDIKA, „10 prostych ćwiczeń do robienia w domu, dzięki którym będziesz biegać szybciej”

 

SEMINARIUM

SOBOTA, 16 marca, Gdynia Arena, sala konferencyjna A (80 miejsc)

12:00 - Michał BARTOSZAK – SAUCONY, „Półmaraton – trening i rady przed startem”

12:30 - Mikołaj WRÓBEL – ORTOPEDIKA, „Zmęczeniowe złamania u biegaczy”

13:00 – 14:00    Spotkania grup „Debiutanci na start!”

15:30 - Małgorzata STĘPNIAK, „Jak pomóc dzieciom wytrwać w sporcie?”

16:00 - Mikołaj WRÓBEL, „Zespoły przeciążeniowe u biegaczy”

16:30 - Odprawa techniczna pacemakerów

17:30 - Andrzej URBANIAK, „Doktorze, chcę przebiec maraton. Co pan na to? Korzyści i zagrożenia związane z biegami długodystansowymi okiem kardiologa”

18:00 - Odprawa techniczna sztafet

18:30 - Agnieszka KRUSZEWSKA-SENK, „Biegam, jak dziewczyna! Czyli jak?! O specyfice treningu kobiecego”

19:00 - Michał BARTOSZAK – SAUCONY, „Półmaraton – trening i rady przed startem”

WARSZTAT

SOBOTA, 16 marca, Gdynia Arena, sala konferencyjna B (20 miejsc)

12:00 - Katarzyna MORDYL – ORTOPEDIKA, „Rozciągania dla zapominalskich. Warsztaty z rozciągania, dla tych, którzy zawsze o tym zapominają”

15:00 - Joanna ZIÓŁKOWSKA – ORTOPEDIKA, „Po co nam te wałki? Warsztaty z rolowania”

16:30 - Joanna ZIÓŁKOWSKA – ORTOPEDIKA, „10 prostych ćwiczeń do robienia w domu, dzięki którym będziesz biegać szybciej”

Prowadzący seminaria i warsztaty

Mikołaj WRÓBEL, ORTOPEDIKA

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Centrum Chirurgii Specjalistycznej - Ortopedika.  Uwielbiany przez osoby pochłonięte przez sporty ekstremalne - od fanów jednośladów do osób uwielbiających podniebne latanie. Doceniany przez „dakarowców”, biegaczy i triathlonistów za szczerość i chęć leczenia najtrudniejszych przypadków.

----

Katarzyna MORDYL, ORTOPEDIKA

Fizjoterapeutka od lat zbierająca doświadczenie w Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Od kilku lat specjalizuje się w leczeniu problemów Triathlonistów- od PROsów do AMATORÓW. Kładzie nacisk na profilaktykę, odpowiednią regenerację i higienę dnia swoich pacjentów. Jak podkreśla w swojej pracy - „łatwiej zapobiegać niż leczyć”.

----

Joanna ZIÓŁKOWSKA, ORTOPEDIKA

Fizjoterapeutka w gdańskim oddziale Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Fizjoterapię traktuje jako pasję, dzięki której może nieustannie rozwijać zarówno swoje umiejętności, jak i aktywność fizyczną. W pracy stawia na pozytywny kontakt z pacjentem i promocję aktywnego stylu życia wśród nich.

------

Agnieszka KRUSZEWSKA-SENK, trenerka, fizjoterapeutka

Ze sportem jest związana od zawsze. Stara się zarażać innych swoją pasją, pokazując im, że trening nie musi być nudny, bardzo męczący i przeznaczony tylko dla wybranych. Pracuje z ludźmi jako trenerka od 12 lat. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła podczas studiów fizjoterapeutycznych oraz licznych kursów. Jej pasją jest bieganie po górach oraz wszechstronny trening siłowy.

----

Małgorzata STĘPNIAK, psycholog sportu, Fundacja Sportu Pozytywnego

Psycholog sportu, szkoleniowiec. W oparciu o ideę Sportu Pozytywnego prowadzi warsztaty oraz konsultacje dla zawodników sportów indywidualnych i zespołowych, sportowych rodziców, trenerów. Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego i hotelem Primavera Jastrzębia Góra. Prowadzi swoją praktykę psychologiczną - Project Mind. Wykładowca na studiach podyplomowych Psychologia Sportu w nucie Sportu Pozytywnego. Zrealizowała  szkolenia I (podstawowe) i II (zaawansowane) stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

-----

Michał BARTOSZAK, SAUCONY

Polski lekkoatleta, biegacz długodystansowy. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004). Zawodnik UKS Biegus Wręczyca. Startował na wielu dystansach – od 1500 m do maratonu. 6-krotny mistrz Polski w biegach na 5000 m, 3000 m z przeszkodami i w biegu przełajowym, halowy mistrz Polski na 1500 m (1994). Ekspert biegowy marki Saucony.