MISTRZOSTWA ŚWIATA W PÓŁMARATONIE – GDYNIA 2020 Prawie 8,5 tysiąca zapisanych osób! Ostatnie dni niższej opłaty startowej.

27.08.2019

Trwają zapisy do biegu masowego podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020. W tej chwili na liście startowej znajduje się ponad 8400 biegaczy z 40 państw. Do końca sierpnia można kupić pakiet startowy w niższej cenie.
Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, które zostaną rozegrane w Gdyni 29 marca 2020 roku, to unikalna okazja, aby amatorzy stanęli ramię w ramię z najlepszymi biegaczami długodystansowymi na świecie, walczącymi o mistrzostwo globu. Poza najwyższymi standardami organizacyjnymi, doskonale zabezpieczoną trasą i wyjątkową otoczką towarzyszącą mistrzostwom świata, uczestnicy otrzymają coś jeszcze – niezapomniany finisz na plaży miejskiej w Gdyni.
Tuż za metą, czekać na nich będzie upragniony medal finishera:
- Wiemy już, jak ten medal będzie wyglądał, ale zaprezentujemy go dopiero we wrześniu. Mogę jednak zapewnić, że będzie absolutnie unikalny. Myślę, że czegoś takiego nikt się nie spodziewa zapowiada Piotr Jakóbik z komitetu organizacyjnego mistrzostw.
Razem z medalem, organizatorzy zaprezentują także nowe, oficjalne logo imprezy. Będzie ono spójne z nową identyfikacją wizualną Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), które pod koniec roku oficjalnie zmieni nazwę na World Athletics. Równolegle uruchomiona zostanie także oficjalna strona internetowa gdyńskiego czempionatu.
Od początku maja trwa rejestracja dla amatorów, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są w portalu SlotMarket.pl, a aktualna opłata startowa wynosi 140 złotych. Cena ta obejmuje m.in. profesjonalny pomiar czasu, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne oraz pamiątkową koszulkę i medal finishera. Podstawowy pakiet startowy można też uzupełnić o dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w zawodach, grawerowanie medalu, indywidualny pakiet zdjęć z biegu czy nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli.
Aktualna stawka opłaty startowej obowiązuje do końca sierpnia br. Od 1 września, wpisowe wzrośnie do 160 zł.