Korona Polskich Półmaratonów ponownie rozpocznie się w Gdyni!

17.12.2018

To już oficjalne. Polskie Stowarzyszenie Biegów ogłosiło właśnie listę 10 imprez należących do przyszłorocznej Korony Polskich Półmaratonów. Zawodnicy z całej Polski będą mogli rozpocząć swoją drogę po koronę już 17 marca 2019 roku podczas Gdynia Półmaratonu.

Korona Polskich Półmaratonów to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Biegów, mająca na celu propagowanie startów na dystansie półmaratońskim w całym kraju. Zawody zaliczane do Korony muszą spełniać określone kryteria, a biegacze – aby zdobyć upragnione odznaczenie – powinni w danym roku kalendarzowym ukończyć minimum 5 z 10 wyznaczonych imprez.

Bardzo się cieszę, że Gdynia Półmaraton ponownie zainauguruje zmagania o Koronę Polskich Półmaratonów – mówi Piotr Jakóbik ze Sport Evolution, agencji organizującej gdyński półmaraton. – Na liście startowej mamy już niemal 4000 zawodników, a z każdym dniem dołączają kolejni. Już teraz zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy z półmaratonem będą się mierzyć po raz pierwszy. To właśnie dla Was prowadzimy akcję „Debiutanci na start!”, w ramach której o kompleksowe przygotowanie do półmaratońskiego debiutu zadbają wybitni polscy lekkoatleci – przekonuje.

Akcja „Debiutanci na start!”, specjalna strefa dla kobiet, fantastyczny doping Mistrzów Kibicowania oraz spektakularna meta na plaży – to tylko najważniejsze wyróżniki zbliżającego się wielkimi krokami Gdynia Półmaratonu. Do końca grudnia podstawowa opłata startowa wynosi 99 zł – warto zatem nie odkładać rejestracji na później.

Przypomnijmy, że Gdynia będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku.